تبلیغات
«تـــــكــســوار حـــــجــــــاز» - سپاس مجاهدت ها

سپاس مجاهدت ها :

فاطمه (س) در تمام مبارزات همسرش اعم از مبارزات سیاسی و جنگهای نظامی ، مایه امید و دلگرمی او بود ؛ در غیاب شوهر ، خانه و فرزندان او را به خوبی اداره می‏ كرد ؛ با اشتیاق به انتظار بازگشت شوهر از جنگ می‏ نشست و تمام سعی و كوشش خود را در راه آسایش او به كار می ‏برد به طوری كه وقتی علی (ع) برمی ‏گشت و ساعاتی را در میان خانواده‏ اش می‏ گذراند ، تمام خستگی های حاصل از جنگ های طاقت‏ فرسا ، از تن او می ‏رفت و با خیال آسوده ، خود را آماده نبرد های آینده می ‏نمود.

وقتی علی (ع) از جبهه بازمی ‏گردد ، فاطمه (س) به استقبال او می ‏رود و با روی گشاده و لبخند حاكی از رضایت و افتخار به او می ‏نگرد ، لباس و شمشیر خون ‏آلود او را می‏ شوید و از حوادث میدان جنگ از او می‏ پرسد و بدین وسیله نقش خود در جهاد سرنوشت ‏ساز اسلام و در تقویت روانی شوی مجاهدش ، ایفا می‏كند.
دردهای علی (ع) ، دردهای فاطمه (س) نیز هست ، از این ‏رو ، گفتار و كردار زهرا (س) در راستای خواست علی (ع) بود. حمایت و پشتیبانی فاطمه (س) از همسرش به اندازه ‏ای مهم و مؤثر بود كه علی (ع) مادامی كه همسرش زنده بود ، تن به بیعت نداد.

خلیفه اول و دوم چندین بار تقاضای ملاقات او را كرده بودند و فاطمه (س) نپذیرفته بود ؛ اما تاریخ می‏ نویسد :
علی (ع) در واپسین روزهای حیات زهرا (س) نزد او آمد و تقاضای آنها را برای ملاقات فاطمه (س) بازگو كرد و از او اجازه خواست.
زهرا (س) چنین گفت : خانه از آن تو و من نیز در اختیار تو  هستم ، آنچه خود صلاح می ‏دانی عمل كن.
این را گفت و چادر بر سر كشید و صورت خود را به آن سوی اتاق متوجه ساختتاریخ : دوشنبه 28 فروردین 1391 | 11:37 ق.ظ | نویسنده : بی نام | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.